ثبت برند

آنچه در اینجا گفته می شود 0 تا 100 ثبت برند تجاری در ایران است .

به شما اطمینان می دهیم که پایان مطالعه این مقاله، شما با تمامی مراحل ثبت آن کاملا آشنا خواهید شد.

ثبت برند چیست؟

ثبت برند تجاری هزینه مراحل مدارک در اصفهان در کمتر از 2 ماه

برند، علامتی اختصاری است که به طور کلی هر نوع شرکتی برای معرفی محصول و خدمات خود از آن بهره می برد. در حقیقت راه شناخت یک شرکت، برند و علامت تجاری مربوط به آن است. به عبارت ساده تر، باید گفت با ثبت برند، یک شرکت به مشتریان خود معرفی می گردد و مشتریان شناخت بیشتری از شرکت پیدا می‌کنند.

برندها از زمان قدیم رواج داشته اند و شناخته شده بودند. همانطور که در گذشته تجارتخانه ‌ها و کارخانه ‌ها برای رواج محصولات تولیدی خود از آرم مخصوص خویش استفاده می‌کرده اند تا در بازار شناخته شوند امروز هم از برندها برای شناخته شدن و مطرح شدن شرکت یا محصول خود بسیار استفاده می‌کنند.

باید بدانید که اولین اقدام هر فرد برای تولید و فروش یک محصول یا یک شرکت بعد از ثبت خود برای شروع تبلیغات و معرفی خود، ثبت علامت تجاری است که براساس ضوابط و قوانین مندرج در قوانین مربوط به ثبت علائم و اختراعات، این فرآیند صورت می پذیرد.

ثبت برند تجاری هزینه مراحل مدارک در اصفهان در کمتر از 2 ماه

ثبت برند و انجام صحیح و حرفه‌ای مراحل آن از اهمیت بسزایی برخوردار است. به همین دلیل و دلایل مهم دیگری که در ادامه به تمامی آنها اشاره نموده‌ایم شاهد رشد روز افزون متقاضیان آن هستیم.

به دلیل پیچیدگی‌های خاصی که مراحل ثبت برند و ثبت علامت تجاری دارد و به منظور آگاهی هرچه بیشتر شما متقاضیان گرامی، در این نوشته بصورت کاملاً ساده و البته جامع و کامل، تمام مراحل لازم برای ثبت برند را  شرح داده‌ایم.

بنابراین اگر متقاضی ثبت علائم تجاری هستید و یا بنا به هر دلیلی تصمیم به کسب اطلاعات مفید و کاربردی و کامل در این زمینه دارید، توصیه می‌نماییم مقاله حاضر که راهنمای ثبت برند بصورت کامل و حرفه‌ای است را مطالعه نمایید.

همچنین اگر در مورد مراحل، مدارک مورد نیاز و هزینه ثبت انوع علائم تجاری نیاز به راهنمایی و مشاوره دارید می‌توانید به راحتی از طریق تماس با شماره09193616202 با کارشناسان مجرب شرکت آترین داده وب مشاوره تخصصی رایگان داشته باشید. 

مراحل شروع ثبت برند

اولین قدم ) اولین قدم برای شروع پروسه ی ثبت برند، انتخاب نام برندی است که می خواهید با آن سالها فعالیت کنید و بین مشتریان و در بازار معروف شوید.

دومین قدم ) دومین قدم و مهمترین قدم استعلام برند می‌باشد. شما قبل از ثبت برند و لوگو یا هر علامت تجاری باید بررسی کنید که آیا این برند قبلا ثبت شده است یا خیر؟

سومین قدم ) تکمیل مدارک لازم قدم بعدی است: بعد از انتخاب نام و استعلام از احتمال ثبت، باید مدارک لازم جهت ثبت برند را که تکمیل کنید.

چهارمین قدم ) ثبت اظهارنامه علامت تجاری به صورت کامل: بعد از تکمیل مدارک لازم، جهت تایید حساب کاربری گواهی امضا از دفترخانه اسناد رسمی دریافت می‌شود که تمامی این مراحل توسط گروه مشاورین آترین داده وب انجام می‌شود.

پنجمین قدم ) پرداخت هزینه های اداری

ششمین قدم ) شروع به کار وکیل برای ثبت برند.

ثبت برند تجاری هزینه مراحل مدارک در اصفهان در کمتر از 2 ماه

مزایای ثبت برند

۱) ثبت برند به نوعی حق استفاده از آن محصول را منحصر به شرکت یا واحد خدماتی شما می‌کند.

۲) ثبت برند باعث حفظ و تلاش برای بهبود کیفیت محصول می شود.

۳) ثبت برند جهت دریافت وام و تسهیلات مالی برای شرکت مفید است.

۴) با ثبت برند افراد سرمایه گذار اعم از حقیقی یا حقوقی (سایر شرکت ها) تمایل بیشتری برای همکاری با شرکت پیدا می کنند.

۵) داشتن سند ثبت نام تجاری (برند) باعث می شود ،فروش خدمات یا کالاهای شما، چندین برابر شود و در سود شما تاثیر زیادی ایجاد نماید.

۶) داشتن یک برند معتبر وزیبا باعث ماندگاری در ذهن مشتریان ودر نتیجه فروش بیشتر می گردد.

۷) یک برند معتبر می تواند باعث ایجاد اعتماد در ذهن مشتریان ومردم عادی گردد.

۸) یک برند معتبر می تواند ،شعبه های زیادی در شهر های مختلف تاسیس کند ومتقاضیان زیادی برای ایجاد نمایندگی داشته باشد.

۹) دریافت سند ثبت نشان تجاری (برند) باعث می شود ،هیچ شخص دیگری نتواند از نام تجاری شما کپی برداری کند.

۱۰) دریافت سند ثبت ، باعث می شود از رقبا متمایز شوید وکالا وخدمات شما انحصاری شود ومالکیت لوگو ونام تجاری به نام شما باشد.

مدارک لازم جهت ثبت برند

مدارک لازم برای شخص حقیقی:

  • در صورت ثبت برند لاتین ارائه کپی کارت بازرگانی لازم است

  • کپی مدارک شناسایی، شناسنامه و کارت ملی

  • کپی جواز یا پروانه‌‌های مربوط به فعالیت

  • آدرس و کد پستی  شماره تماس

  • تصویر لوگو و برند

مدارک لازم برای شخص حقوقی:

  • کپی روزنامه رسمی ثبت تأسیس و تغییرات آن

  • در صورت ثبت برند لاتین ارائه کپی کارت بازرگانی یا کارت عضویت اتاق بازرگانی الزامی است.

  • ارئه کپی مدارک شناسایی مدیر عامل (شناسنامه و کارت ملی)

ارائه کپی مجوز فعالیت

توجه داشته باشید که به همراه نداشتن هر کدام از این مدارک و یا ارائه مدارک ناقص، فرایند ثبت برند شما را با مشکل مواجه کرده و باعث تأخیر در ثبت قانونی برند می‌شود. پس اگر قصد انجام ثبت برند دارید بهتر است مدارک ذکر شده را به صورت کامل به همراه داشته باشید تا رویه کار به سرعت انجام شده و با مشکل روبه‌رو نشوید. شما با ثبت برند خود می‌توانید به تجارت و کسب و کار خود وجه رسمی بدهید و آن را در جامعه سرمایه‌گذاری و تجاری مطرح کنید. در واقع با ثبت برند شما می‌توانید خود را در مرجعی به ثبت رسانده و تحت حمایت‌های قانونی مشخص در کسب و کار خود قرار بگیرید.

سوالات رایج در مورد ثبت برند

سوالات متداول شما

اگر به صورت حقیقی برای ثبت نشان تجاری اقدام شود، کپی شناسنامه و کارت ملی مالک برند و جواز مربوطه نیاز است.

اگر به صورت حقوقی برای ثبت نشان تجاری اقدام شود، آگهی تاسیس شرکت، مدارک شناسایی مدیرعامل و جواز فعالیت مورد نیاز است و پروسه ثبت نشان تجاری حدودا ۶۰ روز کاری می باشد.

شرکت آترین داده وب پروسه اخذ جواز را به سرعت و در کمترین زمان ممکن بدون نیاز به حضورتان انجام می دهد.
افرادی که تولید کننده محصولی هستند و برای ثبت نشان تجاری انحصاری خود جواز ندارند، پیشنهاد ما به آن ها اخذ جواز تاسیس می باشد. این جواز برای اداره صنعت و معدن می باشد، حدودا یک هفته زمان می برد، معاف از مالیات می باشد و تنها به مدارک شناسایی نیاز دارد.

قبلا کارت بازرگانی در قوانین اداره به عنوان جواز محسوب می شده است.
اما اکنون در پروسه ثبت نشان تجاری ارائه جواز فعالیت ضروری است و در صورت لاتین و یا بی معنی بود برند (نداشتن معنی در فرهنگ نامه لغت دهخدا) دریافت کارت بازرگانی و یا عضویت اتاق یازرگانی ضروری می باشد.